این فرآیند نوع خاصی از حفاظت گالوانیکی است ورق گالوانیزه

9-رسيدن به هدف در زمان كوتاه: در صورتي كه نياز باشد از ورقهاي گالوانيزه در محل استفاده شود، در اين حالت نياز ب

توسط مدیر سایت در 16 اسفند 1402

9-رسيدن به هدف در زمان كوتاه: در صورتي كه نياز باشد از ورقهاي گالوانيزه در محل استفاده شود، در اين حالت نياز به صرف زمان براي آماده سازي سطح، رنگ كردن و يا بازرسي نخواهد بود. حال اگر اتفاقی برای پوشش گالوانیزه رخ دهد، تمامی تلاشهای انجام شده در این زمینه بینتیجه خواهد بود. نیز بیش از سی سال نخواهد بود. عدم استفاده از پلاستیک برای بسته بندی ورق گالوانیزه: بسته بندیهای پلاستیکی باعث حبس هوا و در نتیجه ایجاد رطوبت بر روی سطح ورق گالوانیزه شده و لذا یکی از مهمترین دلایل شوره زدن این ورقها به حساب میآیند. مراقب تسمههای فولادی باشید: تسمههایی که در اطراف رول ورق گالوانیزه پیچیده شدهاند استحکام زیادی دارند اما در صورتی که بیش از حد مجاز کشیده شوند، امکان پاره شدن آنها و آسیب رساندن به کارگران وجود دارد. با اینکه ورقهای گالوانیزه فولادی به منظور مقاومت آنها در برابر خوردگی مورداستفاده قرار میگیرند اما دستهبندیهای متنوعی برای آنها وجود دارد.

Data h᠎as been g​ener at​ed ᠎by GSA C ontent Gen᠎erator Demover​si on.

به همین منظور استفاده از ورقهای گالوانیزه رنگی که ظاهر مناسب، قیمت به صرفه، مقاومت خوب و طول عمر بالایی دارند، یکی از مهمترین دغدغههای فعالان در حوزههای مختلف به شمار میآید. به همین منظور ابتدا ورق گالوانیزه را رول کرده و سپس آن را با کمک انواع تسمهها محکم میکنند. برای محاسبه قیمت هر متر مربع ورق گالوانیزه ابتدا باید وزن هر مترمربع از ورق گالوانیزه را بدست آورد زیرا یکی از مهمترین فاکتورها در تعیین قیمت این نوع از ورق ها، وزن آن است. 2. ضخامت ورق شیروانی: ضخامت ورق شیروانی نیز به عنوان یکی از عوامل تعیین کننده قیمت آن محسوب میشود. تولیدات به صورت رول و شیت ارائه میشود. با اینکه تعیین قیمت خرید ورق گالوانیزه فولاد مبارکه توسط کارخانه تعیین میشود، با در نظر گرفتن برخی عوامل مانند ابعاد ورق، ضخامت، رول یا شیت بودن آن، کیفیت مواد اولیه، نوع فرایند گالوانیزاسیون و نوسانات بازار ارز و آهن آلات، میتوان قیمت ورق گالوانیزه فولاد مبارکه را تخمین زد. اهمیت بالای ورق گالوانیزه در مصارف صنعتی و ساختمانی و حجم بالای معاملات حول این محصول، نیاز به اطلاع از قیمت هر متر ورق گالوانیزه را ایجاد میکند. لازم به ذکر است که در هنگام استفاده از اسید سولفوریک باید به شدت مواظب باشید تا پوشش گالوانیزه ورق خورده نشود. Th is c​ontent w᠎as created by GSA​ C onte nt G​enerat᠎or D emov᠎er​sion.

نکتهی مهم اینجاست که همهی این موارد را میتوان با رعایت برخی از اصول و نکات مربوطه از بین برد و یا از وقوع آنها جلوگیری کرد. همچنین قیمت این ورقها در بازار نیز طوری است که استفاده از آنها در صنایع مختلف به ویژه صنعت ساختمان، خودروسازی و تولید لوازم خانگی توجیه پذیر میباشد. قیمت ورق گالوانیزه به عنوان یکی از متغیرهای کلیدی در بازار فولاد تأثیرگذار است. عدم تماس ورقهای گالوانیزه با رطوبت در مدت زمان طولانی: وجود رطوبت و آب در مجاورت ورق رنگی و گالوانیزه باعث تخریب پوشش و یا شوره زدن آن میشود. برای حذف شوره سفید با وسعت کم، از سمباده استفاده میشود اما در صورتی که شورههای موجود روی ورق وسعت بالایی داشته باشند، بهترین گزینه برای حذف آنها استفاده از ماشینکاری یا تراشکاری است. در روش شیمیایی، نوع و غلظت اسید استفاده شده از اهمیت بالایی برخوردار است و در صورتی که در انتخاب آن دقت نشود، ممکن است آسیب شدیدی به ورق وارد شود. ورق های گالوانیزه مطابق با استانداردهای روز دنیا تولید می شوند و به راحتی و در کوتاه ترین زمان ممکن قابل نصب هستند. لازم به ذکر است که بسته بندی 651 معمولا برای صادرات ورقهای گالوانیزه به کشورهای مختلف مورد استفاده قرار میگیرد.

اما درباره شوره زدن ورق گالوانیزه، اولا لازم به ذکر است که شوره زدن این ورقهای فولادی بسیار محتمل است و باید تا جایی که امکان دارد از وقوع آن جلوگیری کنیم. همانگونه که در بخش قبل گفتیم، روشهای متنوعی برای از بین بردن شوره زدن ورق گالوانیزه وجود دارد، اما عموما این روشها هزینهی بالایی داشته و زمان زیادی نیاز دارند. از طرفی، ترجیح صنعتگران این است که از فلزاتی استفاده کنند که طول عمر بالایی داشته باشند و محصولاتی با طول عمر بالا را در اختیار مشتریان قرار دهند. را در اختیار مشتریان قرار میدهد. نتایج تحقیقات انجام شده در این زمینه به خوبی نشان میدهد که شوره زدن ورق گالوانیزه در طی زمان طولانی باعث تخریب این محصولات میشود، زیرا شوره سفید موجب مصرف شدن "فلز روی" موجود در پوشش ورق شده و کیفیت آن را کاهش میدهد. قطعا ورق گالوانیزه مقاومت خود را در برابر تخریب و خوردگی از دست میدهد. پیش گالوانیزه (Pre-galvanizing) نیز مشابه روش گالوانیزه گرم است. وزن ورق های گالوانیزه را به سه روش می توان محاسبه کرد که ما اصلی ترین و آسان ترین راه پیش روی شما می گذاریم.

همچنین گالوانیزه کردن از دیگر روشهای محافظتی به صرفهتر است. این اطلاعات به شما کمک میکند تا تصمیمات بهتری در خصوص خرید و استفاده از ورق گالوانیزه داشته باشید. شوره زدن ورق گالوانیزه. همانطور که ذکر شد، طول عمر ورق گالوانیزه به پارامترهای مختلفی وابسته است اما در صورتی که مواد اولیه و ضخامت پوشش گالوانیزه ورق از کیفیت خوبی برخوردار باشند، قطعا این ورقها بهترین گزینه در حوزههای مختلف به حساب میآیند. پس از اینکه فلز خارج شد، روی با اکسیژن و کربن واکنش می دهد و لایه ای مقاوم در برابر زنگ زدگی روی فلز تشکیل می شود. بسته بندی 651 محصولات گالوانیزه: بسته بندی 651 ورق گالوانیزه شبیه بسته بندی 641 است با این تفاوت که در این روش، از پالتهای چوبی باکیفیت نیز استفاده شده است. در نتیجه نمیتوان یک زمان ثابت را به عنوان عمر مفید ورق گالوانیزه در کاربریهای مختلف ذکر نمود. لازم به ذکر است که زمانهای اضافه بر این مقدار را نمیتوان جزو عمر مفید و با کارایی بالا برای این ورقها در نظر گرفت. 7- پوشش ورق ها توسط دستگاه های ضخامت سنج کنترل می شود و به مرحله ی نورد پوسته ای وخط اصلاح می شوند.

فرآیند تولید ورق های سیاه به صورت مستقیم یا بعد از تبدیل به مصالح ساختمانی مانند تیرآهن، نبشی و ناودانی در ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرند. صنعت ارتباط از راه دور از ابزارها، تجهیزات و دستگاههایی مانند خطوط تلفن، جعبهها، برجها و غیره استفاده میکند که به طور کلی در فضای باز نگه داشته میشود و برای آنها لازم است که سالها بدون نگهداری منظم کار کنند. زیرا در این بسته بندیها تمامی سطوح و لبههای ورق پوشش داده شده و از زنگ زدن آنها جلوگیری میشود. میزان اهمیت این موضوع زمانی مشخص میشود که بدانید میزان طول عمر مفید ورقهای فولادی غیر گالوانیزه بین 2 الی 11 سال است که این میزان بسیار نسبت به ورقهای گالوانیزه شده کمتر است. وزن عمومی بسته های ورق گالوانیزه فابریک نیز بین 3 تا 5 تن می باشد. ورق های گالوانیزه طی یک سری فرایندهای چربی زدایی می شوند و ناخالصی ها از سطح آنها حذف می گردد و سطح ورق ها باید با یکسری غلطک برس کاری شود. مصرف ورق گالوانیزه 1.5 عرض 1 متر کاشان در تولید کانال کولر و کابینت آشپزخانه و شیروانی خانه ها و گلخانهها و پوششهای خارج از ساختمان و لوله بخاری کاربرد دارد.

عرض ورقهای گالوانیزه نیز بین 1000 و 1250 میلی متر ( 1 و 1.25 متر) است. افزایش مدت زمان نگهداری: جالب است بدانید که اگر فرایند بسته بندی ورق گالوانیزه به درستی انجام شود، مدت زمان نگهداری آن نیز افزایش پیدا میکند. در این روش بسته بندی، تمام قسمتهای ورق از جمله سطح و لبههای خارجی و داخلی ورق با استفاده از کاغذهای ضد آب و پوششهای محافظ مخصوص پوشانده میشود و در نتیجه ورقهای گالوانیزهی بسته بندی شده با این روش را میتوان به مدت طولانیتری در انبار نگهداری کرد. لذا بسته بندی 601 ورق گالوانیزه روشی مناسب برای انبارداری طولانی مدت این ورقها به حساب نمیآید و این روش برای جابجایی ورق در مسافتهای کوتاه مناسب است. پارامترهای کلیدی در تعیین طول عمر ورق گالوانیزه. اما عمر مفیدی که به طور معمول برای ورق گالوانیزه در نظر میگیرند چیزی بین ۲۰ تا ۳۰ سال است. مشکلاتی که در نگهداری و انبارداری ورق گالوانیزه وجود دارد، از جمله مهمترین عوامل ایجاد شوره در این ورقها به حساب میآیند. بسته بندی 641 ورقهای گالوانیزه: بسته بندی 641 کاملترین نوع بسته بندی در ورقهای گالوانیزه به حساب میآید. ورق رنگی شیروانی از جنس گالوانیزه با روکشی از جنس روی در تنوع بالا تولید میشود.منبع
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن